Doraźne merytoryczne konsultacje seksuologiczne dla psychologów, terapeutów i doradców

Prowadzenie
dr Katarzyna Bojarska

Dla kogo i w jakim celu?
Pracujesz pomocowo jako psycholog, terapeuta lub doradca i niektórzy Twoi klienci lub podopieczni sygnalizują (np. w trakcie terapii) problemy seksualne, związane z płcią lub seksualnością (w tym np. z dysfunkcjami seksualnymi, z kwestią orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej)?

Nie jesteś pewny / pewna własnych kompetencji do udzielenia profesjonalnej pomocy, bo czujesz, że w tej dziedzinie dysponujesz jedynie wiedzą intuicyjną i brakuje Ci merytorycznej wiedzy lub doświadczenia?

Być może próbowałaś/eś samodzielnie przeglądać literaturę, ale znalazłeś/aś tam co najwyżej informacje teoretyczne, które nie pomogły Ci rozwiać wątpliwości, jak postąpić z "tą konkretną osobą" z "tym konkretnym problemem" i w "tym konkretnym przypadku"?

Być może odesłał(a)byś daną osobę do seksuologa, lecz w Twojej okolicy nie ma odpowiedniej osoby, a być może z innych względów jest to niemożliwe, problematyczne lub niewskazane?

Czujesz potrzebę, aby zasięgnąć specjalistycznej konsultacji i uzyskać poradę, jak możesz dalej pracować z daną osobą lub z osobami zgłaszającymi podobne problemy?

Godzinę zegarową przeznaczoną na konsultację możesz wykorzystać w dogodny dla siebie sposób i omówić interesujące Cię kwestie dotyczące jednego lub kilkorga klientów.

Konsultacje prowadzone są z zachowaniem tajemnicy zawodowej. Tożsamość klientów, których dotyczy konsultacja, zachowujesz do własnej wiadomości. Ujawniasz tylko te informacje, które są potrzebne do rozpoznania problemu i zaplanowania dalszej interwencji. Również one zostaną objęte tajemnicą.

Dostępne formuły konsultacji
Jeżeli mieszkasz w Trójmieście lub okolicach, konsultacji możesz zasięgnąć osobiście, umawiając się na spotkanie w Poradni BezTabu. Jeżeli mieszkasz daleko od Trójmiasta, możesz zdecydować się na przyjazd na konsultację do Trojmiasta lub zasięgnąć jej w formie on-line (przez program Skype).

Opłaty